ZDROWY KRĘGOSŁUP DLA POLSKI

„…Należy zwiększyć szanse Polaków na zdrowy kręgosłup…”

Jest nam miło poinformować Państwa, że rusza kampania społeczna ZDROWY KRĘGOSŁUP DLA POLSKI, której głównym inicjatorem jest, współpracujący z Lecznicą św. Łukasza, prof. Robert Gasik
„Stale rośnie liczba osób zmagających się z problemami ze strony kręgosłupa. Siedzący tryb życia, nadwaga, lekceważone drobne kontuzje czy zachowania ryzykowne, powodujące trwałe uszkodzenia — to najczęstsze przyczyny prowadzące do poważnych schorzeń i urazów kręgosłupa. Aby temu przeciwdziałać, zainicjowano kampanię społeczną „Zdrowy kręgosłup dla Polski”. Powstała ona na podstawie wieloletniego doświadczenia prof. dr hab. n. med. Roberta Gasika w pracy z osobami ze schorzeniami narządu ruchu, który na co dzień kieruje Kliniką i Polikliniką Neuroortopedii i Neurologii oraz Kliniką Reumoortopedii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

W spotkaniu, które odbyło się 23 czerwca 2015 roku w siedzibie redakcji Pulsu Medycyny, wzięli udział: prof. Robert Gasik, kierownik Kliniki i Polikliniki Neuroortopedii i Neurologii oraz Kliniki Reumoortopedii NIGRR w Warszawie, prof. Maciej Tęsiorowski, prezydent Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, prof. Paweł Małdyk, konsultant krajowy w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, prof. Wojciech Kloc z Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, Dominika Tuzinek-Szynkowska, wiceprezes Fundacji na Rzecz Zdrowego Starzenia Się, dr Filip Raciborski, kierownik Zakładu Epidemiologii i Promocji Zdrowia Instytutu Reumatologii, Adam Linka, kierownik ds. relacji zewnętrznych Johnson & Johnson Medical Devices w Polsce, Marzena Kulis, dyrektor generalny Johnson & Johnson Medical Devices w Polsce, prof. Józefina Hrynkiewicz, socjolog, posłanka na Sejm RP, dr Lidia Gądek, specjalista medycyny rodzinnej, poseł na Sejm RP.